Vegetariáni se najedí také v Liberci

Liberec - Po dlouhých desetiletích přehlížení a zesměšňování se také vegetariánům dostalo zasloužené pozornosti. Vegetariánské restaurace vyrostly ve všech větších městech a výjimkou není ani Liberec.

 

Řady vegetariánů rapidně vzrůstají a objevily se také některé odnože, které jsou radikálnějšími verzemi vegetariánství. Ani na ně však Liberec nezapomíná, ačkoliv ve srovnání s vyspělými státy a jejich metropolemi má ještě co dohánět.

„Chodí k nám nejen  vegetariáni, ale i obyčejní lidé, kteří se zdravě stravují, nebo chtějí zkusit něco nového. Pro vegany nabízíme jídla také, dost jich k nám chodí. Ostatní odnože vegetariánství se u nás najedí rovněž, i když výběr není tak velký. Oproti loňsku sem chodí více lidí,“ prozradila obsluha vegetariánské restaurace Ánanda Miriam Mihalová.

 

Zdravému stravování v Liberci tak nic nebrání a všechny odnože vegetariánů se mohou dobře najíst. Otázkou zůstává, proč se k tak radikální formám stravování někteří lidé uchylují. „Maso jsem jedla do svých patnácti let a pak jsem si uvědomila, kolik nevinných zvířat každoročně zemře jenom proto, abychom se nasytili jejich nezdravým masem. Viděla jsem záběry, jak to vypadá na jatkách a zhrozila jsem se. Od té doby maso nejím a nepřipadám si o něco ochuzená. Jsem zdravá a netrpím řadou civilizačních chorob,“ svěřila se Martina Frühlingerová z Liberce, která se stravuje v restauraci Ánanda. Soudobý vývoj ukazuje, že podobných lidí bude přibývat a tak i obchodníci nezahálejí a nové „zdravé“ restaurace rostou jako po dešti.

 Tomáš Lánský

 Zdroj: Lánský T. Vegetariáni se najedí také v Liberci. Liberecký den.