Z historie restaurace

Dle historických pramenů patřil dům panu Kreibichovi, a od svého počátku, tj. někdy kolem roku 1896 se zde nacházela vegetariánská restaurace „Thalisia“, která patřila do sítě vegetariánských restaurací v Německu (viz následující text).

Dokazuje to i dochovaná pohlednice restaurace (viz obrázek), kterou poslal Franz Kafka své přítelkyni do Vídně a popsal jí jídla, která si zde objednal. Zdá se, že nic není náhoda, takže pouze pokračujeme v přerušené tradici, i když s přestávkou téměř stoletou.

Od té doby dům prošel několika úpravami, a také v prostorách dnešní restaurace se vystřídalo několik provozoven. Před válkou jste zde mohli najít cukrárnu, později zde paradoxně provozoval svoji živnost řezník a uzenář, od padesátých pak byly prostory využívány národním podnikem OBUV - prodejna partiové obuvi. Po roce 1989 zde byl levný second hand s textilem. V roce 2002 po odkoupení od města Liberec, jsme začali s rozsáhlou rekonstrukcí domu a 1. září 2003 zde byla otevřena vegetariánská restaurace Ánanda.

Stav budovy před rekonstrukcí: Stav budovy po rekonstrukci:
staryvchod Ananda - vchod po rekonstrukci